Jan Vašenda: Podporujme rozvoj Frenštátu

Jan Vašenda věří v sestavení funkčního týmu, který povede město ku prospěchu jeho obyvatel. V politice je podle něj zapotřebí kompromisů i zdravého rozumu. Na kandidátce FREN – Sdružení nezávislých kandidátů je na 9. místě.

Pracujete ve službách pro motoristy. Jak jste se k této práci dostal?
Byl jsem vyučený automechanik, učil jsem se na SPŠE ve Frenštátě. Později jsem navštěvoval Energetický institut v Ostravě. Po vojně jsem pracoval jako řidič u investorského útvaru. Přešel jsem do funkce technického dozoru staveb (KIU), kde jsem pracoval do roku 1990. Pak jsem přesedlal na volnou nohu a jako OSVČ jsem začal pracovat v autoopravárenství, pneuservisu, přestavování vozů na LPG apod. Dnes mne zřejmě lidé nejvíce znají jako majitele firmy AUTOJENA.

Co Vy a volný čas?
I když mi přes vysoké pracovní nasazení nezůstává příliš volného času, tancuji ve valašském souboru písní a tanců Radhošť z Trojanovic. Turistika je také jedním z mých koníčků.

Co pro Vás znamená Frenštát?
Když se řekne Frenštát, vidím před očima město, ve kterém rád bydlím a ve kterém bych si přál, aby se dobře bydlelo i druhým. Zkrátka město, jehož rozvoj chci podporovat, protože stojí za to mu věnovat kus svého elánu a snahy.

Jaký je Váš postoj k místní politice?
Řekl bych to tak – Složitost politiky stojí na kompromisech. Nesmí se však zapomínat na selský rozum.

Ve kterých oblastech je podle Vás potřeba zapojit více selského rozumu?
No, pokud mám říct, co bych rád změnil, pak je to určitě přístup úředníků k lidem a k ochraně krajiny, nakládání s odpady nebo více veřejných parkovacích míst, dále činnost městské policie např. při potírání drogových doupat apod. A určitě se nesmí zapomínat na seniory. Zrušení dolů snad ani nemusím zmiňovat. Pokud chceme nějakou změnu, pak každý z nás musí začít u sebe. Být ochoten něco změnit a být druhým nápomocen. O to se snažím.