Marcela Vodičková: Stojí před námi řada odpovědných úkolů

Ing. Marcela Vodičková nese na kandidátce FREN – Sdružení nezávislých kandidátů číslo 2. Své celoživotní zkušenosti finančníka i umění konstruktivně jednat s druhými ráda poskytne ve prospěch města Frenštát při řešení těch nejpalčivějších otázek dneška.

Jste první dámou na kandidátce FREN, představte se nám, prosím.
Od narození žiju ve Frenštátě pod Radhoštěm, stejně jako moji rodiče i obojí prarodiče, žijí zde i naše děti. S manželem Vladimírem jsem 30 let šťastně vdaná a máme spolu 2 dospělé děti.

Jsem absolventka frenštátského gymnázia a Vysoké školy ekonomické v Praze. Oboru, který jsem vystudovala, jsem zůstala věrná, zastávala jsem řídící funkci v bance. Pracovala jsem ve Státní bance československé, začínala jsem jako úvěrový pracovník. Pak po privatizaci jsem nastoupila v Komerční bance a převážnou dobu jsem působila jako ředitelka pobočky. Od prosince 2013 jsem ve starobním důchodu.

S čím přicházíte do politiky?
Se zájmem sleduji dění již řadu let, před lety jsem již jednou kandidovala. Nyní přicházím s kladným vztahem k lidem, se zkušenostmi s lidmi jednat a v neposlední řadě s celoživotními zkušenostmi finančníka. Mým cílem je nacházet efektivní řešení problémů, které Frenštátčany i mne nejvíce pálí, aby byl Frenštát pod Radhoštěm co nejlepším místem k životu.

Přicházím také s patriotismem rodilého Frenštátčana. Frenštát mám totiž moc ráda. Jeho poloha je úžasná, krásné hory kolem něj se nikdy neokoukají. Ve městě samotném se mi líbí třeba nádherná budova radnice.

Které oblasti patří k těm, které podle Vás Frenštát nejvíce pálí?
Domnívám se, že je to zejména stagnace turistického ruchu, prodleva při rekonstrukci kulturního domu, kluziště, uzavřené hotely a restaurace na Horečkách, neupravenost břehů místních řek, nepropojení s okolními městy a vesnicemi cyklostezkami a také drogy a nezaměstnanost. Před novým vedením města stojí řada odpovědných úkolů – bude potřeba nejen udržovat a obnovovat, ale také budovat.

Čím se zabýváte ve svém volném čase? Jaké jsou Vaše koníčky?
Teď v důchodu se angažuji ve frenštátské Tělocvičné jednotě Sokol jako místostarostka. Snažím se také oživit své znalosti angličtiny. Neustále je na čem pracovat. Jsem členkou Klubu českých turistů, Pohorské jednoty Radhošť, Muzejní a vlastivědné společnosti. Za své největší koníčky považuji turistiku, cestování, sjezdové lyžování. V zimě mě často můžete potkat na Velké sjezdovce na Pustevnách, v létě zase na Velkém Javorníku. Ráda také navštěvuji kulturní akce – koncerty, divadlo, výstavy apod.