Záleží nám na obnově Horeček. Podporujeme otevřené podnikání a cestovní ruch

Frenštát byl za dob 1. republiky oblíbenou turistickou destinací. Horečky patřily k hojně navštěvovaným místům. Záleží nám na tom, aby byl Frenštát opět vnímán jako jedno z oblíbených turistických center a aby byl otevřen podnikání i cestovnímu ruchu. Záleží nám na obnově Horeček.

no images were found

Vzhledem k dotazům, které jsme zaznamenali, bychom rádi uvedli na pravou míru několik skutečností týkajících se Horeček a pana Leo Bartoše, lídra kandidátky FREN – Sdružení nezávislých kandidátů.

Horečky: vyjádření pana Leo Bartoše

„Oprava areálu započala v roce 2007. Rekonstrukci areálu hotelu Pantáta bohužel zastavila ekonomická krize, která v plné míře propukla v roce 2008. V té době již probíhala rekonstrukce objektu Panímáma. Nutno dodat, že vedle ekonomické krize se na zpomalení rozvoje Frenštátu a pozastavení investic podepsala také hrozba těžby v Dole Frenštát.

I když máme ve městě státní a městskou policii spolu se mnou se nám nepodařilo ochránit areál proti zlodějům, vandalům a různým kriminálním živlům. Došlo k obrovským škodám na majetku a vybavení, což mělo za následek devastaci a nemalé finanční náklady na opravu a údržbu objektů. Na důkaz, že jsem se na Horečky nevykašlal, přikládám část zpracované projektové dokumentace na obnovu areálu.

Navíc ve spolupráci s obcí Trojanovice provádíme rekonstrukci památníku T. G. Masaryka a obnovu lesoparku, která bude završena 25.10.2014 slavnostním odhalením busty T. G. Masaryka.

Dále z důvodu zajištění přístupu široké veřejnosti na Horečky jsem daroval ideální polovinu příjezdové cesty (cca 2000 m2) obci Trojanovice.

Tyto výše uvedené skutečnosti vyžadují nesmírné úsilí a osobní nasazení spolu s velkými finančními náklady.

Věřím, že naše nesmírné úsilí nevyjde naprázdno a proměníme projektovou dokumentaci ve skutečnost.“

Leo Bartoš