Zdeněk Sazovský: Zlepšeme podmínky pro činnost neziskových organizací a spolků

Představujeme vám Ing. Zdeňka Sazovského – tenistu, bobaře a čtrnáctku na kandidátce FREN – Sdružení nezávislých kandidátů, který si přeje, aby se ve Frenštátě cítil dobře každý, kdo zde žije, i ten, kdo město a jeho okolí jen krátce navštíví.

Řekněte nám něco o sobě
Vystudoval jsem VUT v Brně, Fakultu strojní. Pracoval jsem v Siemens (dříve MEZ) jako technolog svařování, později jsem působil v oddělení logistiky. Nyní pracuji jako telefonní operátor. Jsem rozvedený, mám syna a dva skvělé vnuky.

Pocházíte z Frenštátu?
Narodil jsem se ve Frenštátě, většinu života zde pobývám a proto mi na Frenštátu hodně záleží. Chtěl bych, abychom se tady cítili dobře. Nejen já a mí blízcí, ale všichni lidé kolem nás, ti, kdo se sem přistěhují, i lidé, kteří naše město byť jen krátce navštíví. Místní příroda, krásné okolí a hlavně lidé za to úsilí určitě stojí.

Čemu se věnujete ve svém volném čase?
Jsem mimo jiné členem Masarykova demokratického hnutí. Mezi mé koníčky patří tenis, jsem členem tenisového oddílu Frenštát. Potkáte mě taky na bobařských akcích, protože jsem členem Internacionální Federace Bobbingu, která působí zde ve Frenštátě. A rád se účastním frenštátských kulturních akcí.

O Frenštátě mluvíte moc hezky, jsou ale oblasti, které stojí za zlepšení?
Určitě. Myslím si, že nás ve Frenštátě trápí takové věci, jako drobná kriminalita, špatné chodníky, nebo neochota úředníků. Je tu málo plácků, kde si děti mohou hrát. Proto je mým cílem pomoci zlepšit podmínky pro činnost neziskových organizací a spolků. A myslím si, že úkolem vítěze voleb bude hlavně více naslouchat občanům a v rámci platné legislativy řešit jejich problémy.